Isıtılmış Tütün nedir?

Isıtılmış Tütün nedir?

Isıtılmış tütün ürünleri, tütünü sigara gibi yakmak yerine tütünü ısıtmak için teknolojiyi kullanan elektronik cihazlardır.

Isı-Yanmaz olarak da anılır, ısıtılmış bir tütün cihazının ulaştığı sıcaklık, bir sigaranın yandığı 800⁰C’den önemli ölçüde daha düşüktür.

Yanmasını önlemek için sıcaklığı kontrol ederek duman yerine bir buhar açığa çıkar.

Sigara içilmemesi, ısıtılmış tütünün sigaradan önemli ölçüde daha düşük zararlı kimyasallara sahip olduğu anlamına gelir .

IQOS için geliştirilen HEETS ürünleri bu işi tam anlamıyla yapıyor.

Isıtılmış tütün ürünleri nasıl çalışır?

heets sistem

Isıtılmış tütün ürünleri pille çalışır, bu nedenle tıpkı bir akıllı telefonu şarj ettiğiniz gibi düzenli olarak şarj edilmeleri gerekir.

Şarj edildikten sonra, cihaza bir tütün çubuğu yerleştirilir. Isıtma sürecini başlatmak için bir düğmeye basarak, kullanıcı daha sonra salınan buharı soluyabilir.

Deneyim sona erdiğinde, kullanılmış tütün çubuğu cihazdan çıkarılabilir ve bir çöp kutusuna atılabilir.

Isıtılmış tütün, sigara içmekten daha güvenli midir?

Sigara içmek ciddi hastalıklara neden olur ve bağımlılık yapar. Hiç şüphesiz, herhangi bir sigara içicisinin verebileceği en iyi karar tütün ve nikotin kullanımını tamamen bırakmaktır.

Bırakmayan veya bırakmayanlar için, ısıtılmış tütün ürünleri ve e-sigaralar, nikotin kullanmaya devam etmek isteyen yetişkinlerin sigara içmeye devam etmekten daha iyi seçeneklere sahip olmaları anlamına geliyor.

Isıtılmış tütün ürünleri risksiz değildir. Nikotin verirler ve bağımlılık yaparlar.

Isıtılmış tütün ürünleri e-sigara mıdır?


Hayır, ısıtılmış tütün ürünleri e-sigaralarla aynı değildir. Bir tütün ısıtma sistemi gerçek tütün kullanır, oysa e-sigaralar bir sıvıyı ısıtır. Isıtılmış tütün ve e-sigaralar arasındaki fark

hakkında daha fazla bilgi edinin .

IQOS nedir?

IQOS, Marlboro ve diğer birçok markanın yapımcıları Philip Morris International tarafından tasarlanmış yenilikçi ve benzersiz bir ısıtılmış tütün ürünüdür.

Philip Morris International’ın hedefi, sigarayı dumansız ürünlerle değiştirmektir . Sigaraya bu dumansız alternatifi yaratmak için araştırma ve geliştirmeye 10 yılda 3 milyar sterlin üzerinde yatırım yapıldı.

IQOS ısıtılmış tütün teknolojisi ile, cihaza bir tütün çubuğu yerleştirilir ve daha sonra tütünü elektronik olarak kontrol edilen bir ısıtma bıçağı aracılığıyla çekirdekten ısıtır. Cihaz 350⁰C’ye kadar ulaşacak şekilde ayarlanan sıcaklığı kontrol eder.

Tütünde doğal olarak bulunan nikotin, oluşan buharda salınır.

IQOS, sigaralara kıyasla% 95 daha az zararlı kimyasal yayar ve iç mekan hava kalitesini etkilemez, böylece siz ve çevrenizdekiler üzerinde daha az etkisi olur.

IQOS ısıtılmış tütünde neler var?

IQOS ile kullanılan tütün çubuklarına HEETS denir. Özel olarak tasarlanmışlardır ve yalnızca IQOS teknolojisi ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

IQOS ısıtılmış tütün gerçek tütün yaprağından yapılmıştır. Tütün bitkisinin yaprakları hasat edildikten sonra özel olarak hazırlanıp sıkıştırılır.

Bugün dünya çapında 10 milyondan fazla sigara içicisi sigaradan IQOS’a geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web sitesinin iqos markası ile resmi hiçbir bağlantısı yoktur. Yayınlanan görsel ve yazılar temsili olarak kullanılmaktadır. This web generation is not officially affiliated with the iqos brand. Published visuals and texts are used as representations.