IQOS Yanmaz, Isıtır!

iqos yanmaz

Bir sigara yaktığınızda ne olur?

Bir sigara yaktığınızda ve onu çektiğinizde, havadaki tütün ve oksijen yüksek sıcaklıkta bir reaksiyon başlatmak için birleşir. Buna yanma denir, ancak daha yaygın olarak yanma olarak bilinir. Yanma sırasında tütün aromaları ve nikotin içeren sigara dumanı oluşur (nikotin tütün yapraklarında doğal olarak bulunur).

Isıtılmış tütün neden geliştirildi?

Philip Morris International olarak, yine de lezzet ve nikotin sağlayan sigaralara daha iyi bir alternatif olması gerektiğine inandık. 2008 yılından bu yana kimya, biyoloji, bilişim ve tıp alanında önde gelen 400’den fazla IQOS bilim adamı ve bilim uzmanı, PMI’nin dumansız ürünlerini geliştirmek ve değerlendirmek için işbirliği yaptı .

Yanma ilkesine dayanmayan ve bilimimizin gösterdiği gibi sigaradan daha iyi bir alternatif olan yenilikçi bir ürün geliştirmek için Ar-Ge’de on yıl geçirdik: IQOS . Artık ısınarak duman oluşturan HEETS ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Isıtılmış tütün nasıl çalışır?

Sigaradaki malzemenin yanması ve duman üretmesi için 600 ° C’nin üzerinde çok yüksek bir sıcaklığa ihtiyacı vardır.

IQOS bilim adamları, HeatControl ™ Teknolojisine sahip benzersiz bir elektronik sistem geliştirdi . Bu, tütünü, aynı zamanda bir sıcaklık sensörü görevi gören IQOS tutucunun içindeki ısıtma bıçağı nedeniyle 350 ° C’nin üzerine çıkmayan, hassas bir şekilde kontrol edilen bir sıcaklık aralığında ısıtır.

Tütünü yakmak yerine ısıtmanın dışında , IQOS bir sigara gibi mi?

IQOS birkaç yönden sigaradan farklıdır. Bir sigara içtiğinizde, tütün yaprakları ve kağıt yanarak külle sonuçlanır. Ancak IQOS ateş, kül ve hatta sigara benzeri duman üretmez. Bunun yerine, IQOS sigaraya göre daha az kokuya sahiptir.

IQOS heat not burn teknolojisi aynı zamanda katran üretilmediği anlamına da gelir.

Sigara dumanındaki 6.000 kimyasal, arsenik, benzen, karbon monoksit, ağır metaller, hidrojen siyanür ve tütüne özgü nitrozaminleri içerir. Önemlisi, IQOS sigaraya kıyasla% 95 daha az zararlı kimyasal yayar – önemli bir fark . Önemli bilgi: Riskte% 95 azalmaya eşit olması gerekmez. IQOS risksiz değildir. Bir referans sigaranın (3RF4) dumanına kıyasla çok çeşitli zararlı kimyasalların (nikotin hariç) ortalama azalma seviyeleri

IQOS’un sigaradan daha iyi olduğu bilimsel olarak kanıtlandı mı?

Araştırma ve geliştirme söz konusu olduğunda, küresel ilaç şirketleriyle aynı titiz bilimsel yöntemlere, değerlendirmelere ve ilkelere bağlı kalıyoruz.

IQOS PMI bilim bulgularını bilimsel konferanslarda sunuyor ve bunları hakemli dergilerde ve PMIScience web sitemizde yayınlıyoruz . Tüm klinik çalışmalarımız ClinicalTrials.gov adresinde kayıtlıdır .

Ayrıca bağımsız araştırma ve çalışmaları da teşvik ediyoruz ve makaleleri tam şeffaflık için PMIScience web sitemizde bir kez daha yayınlıyoruz .

Çalışmalarımız, tamamen IQOS’a geçmenin, sağlığınız için sigara içmeye devam etmekten daha az risk oluşturacağını göstermektedir . Bununla birlikte, IQOS risksiz değildir ve bağımlılık yapar, bu nedenle en iyi seçenek tütün ve nikotini tamamen bırakmaktır. Kaynak: Sigara içmeye devam etmekle karşılaştırmalı olarak IQOS için mevcut kanıtların toplamına dayanmaktadır.

IQOS Yanmaz, Isıtır!” yazısında bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web sitesinin iqos markası ile resmi hiçbir bağlantısı yoktur. Yayınlanan görsel ve yazılar temsili olarak kullanılmaktadır. This web generation is not officially affiliated with the iqos brand. Published visuals and texts are used as representations.