IQOS Iluma Prime incelemesi

iqos iluma prime renkler

Philip Morris, Eylül 2021’de tütün ısıtma sistemleri listesi yeni IQOS Iluma Prime ile yenilendi. Cihazı bir tutucu ve bir şarj kutusu olarak ayırma eğilimini takip eden Philip Morris, rakiplerini bir kez daha geride bıraktı. Artık tütün ısıtma sisteminde ısıtma bıçağı yoktur.

IQOS Iluma Prime nedir?

IQOS Iluma Prime, Philip Morris’in “IQOS 4” olarak adlandırılan bir tütün ısıtma sistemidir. Yeni nesil, tanınabilir markaya yeni bir tütün ısıtma teknolojisi, eşsiz bir tasarım ve her sigara içen için yeni, benzersiz bir tütün tadı veren özel TEREA çubuklarını getirdi.

Beklentileri aşan IQOS Iluma Prime, dünyaya tütün ısıtma sistemlerinin geliştirilmesinde yeni bir aşama gösterdi. Bir hazne ile ısıtmadan ve çubuğun üzerine monte edildiği cihazda bir bıçak / çubuk kullanmaktan farklı olarak çubukların endüksiyonla ısıtılması. Şirket zaten yeni teknolojinin patentini almış ve buna “Akıllı Çekirdek İndüksiyon Sistemi” adını vermiştir.

iqos iluma prime poster
 
iqos iluma prime aksesuarIQOS Iluma Prime dört ana renge sahiptir: yosun yeşili, altın gold, siyah ve lavanta mor. Orijinal IQOS Iluma modelinin aksine Prime, eski nesil kasaların tasarımını tekrarlamıyor, artık cihazda herhangi bir mandal ve kapak yok.
 

Alüminyum kasa, manyetik bir “battaniye” ile zarif bir şekilde sarılarak arkasındaki tutucuyu güvenli bir şekilde kaplar. Bu parça sadece kişiselleştirmeye uygun değil, aynı zamanda deri veya metal, kumaş olabilir.

 

 

IQOS Iluma Prime’ın Özellikleri

Tam şarjla kaç çubuk içebilirsiniz?

 

20

 

Arka arkaya kaç çubuk içebilirsin?

 

2

 

Bir seans ne kadar sürer?

 

yaklaşık 5 dakika

 

USB şarj bağlantı noktası tipi

 

C Tipi | 2A

 

Tamamen şarj olma zamanı

 

Normal güç adaptörüyle 125 dakika

 

IQOS Iluma Prime çubuğu kaç derece ısıtır?

 

350 °C

 

Bir ısıtma elemanı

 

İndüksiyon Odası + İndüksiyon Çubuğu

 

Ana çubuk markası

 

TEREA™ çubukları

 

Geliştirilmiş çalışma modları var mı?

 

Numara

 

IQOS Iluma Prime ve Normal Iluma’nın Özellikleri

 

Eşsiz “Akıllı Çekirdek İndüksiyon Sistemi” ısıtma teknolojisi, bölünmüş tasarım, özel titreşimli alarm sistemi, Bluetooth desteği, otomatik açma, hareketle kontrol

 

üretici firma

 

PMI

 
 

Diğer IQOS modellerinde olduğu gibi, cihaz da tek bir pil şarjıyla 20’ye kadar oturumu ve arka arkaya iki çubuğa kadar destekler. %0’dan %100’e ortalama şarj süresi iki saattir ve bu, dürüst olmak gerekirse, bir tütün ısıtma sistemi için oldukça iyidir.

Zaten iyi bir seviyede olan standart özelliklere ek olarak, üç ana özelliğe dikkat edelim – bluetooth üzerinden iletişim, hareket sistemi ve indüksiyonlu ısıtma sistemi.

 1. Bluetooth ile her şey basit. Özel bir mobil uygulama aracılığıyla, cihazla iletişime geçerek şarj durumunu öğrenebilir, ayrıca bazı ayrıcalıklı özellikleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Benzer bir fikir zaten IQOS cihazlarında uygulandı, ancak şimdi yeni bir seviyeye ulaştı.

 2. IQOS Iluma Prime’daki otomatik açma (veya otomatik ısıtma) hareket kontrol sistemine dahildir. Ne anlama geliyor? Çubuğu tutucuya yerleştirirseniz, düğmeye basmanız gerekmez – ısıtma otomatik olarak başlar. Ayrıca tutucuya yapacağınız birkaç dokunuşla kaç pufunuzun kaldığını öğrenebilirsiniz. Tutucuya yerleştirilmiş ivmeölçer, cihaz eğildiğinde LED’leri yakarak çalışma süresi hakkında da bilgi verir.

 3. Yeni ısıtma sistemi, şirketin ana başarısıdır. İndüksiyonla ısıtma teknolojisi (örneğin bazı ocaklarda olduğu gibi), cihazı kirletmeden tütünden maksimum tadı almanızı sağlar.

IQOS Iluma Prime nasıl çalışır? Tütün indüksiyonlu ısıtma teknolojisi hakkında

Diğer ısıtma sistemlerinde, eski IQOS modellerinde olduğu gibi, çubuk ya dışarıdan – bir ısıtma odası kullanılarak ya da kısmen içeriden – çubuğun üzerine monte edildiği bir çubuk veya bıçak gibi seramik elemanlar kullanılarak ısıtıldı. Ancak Iluma verilen fırsatların ötesine geçti.

IQOS Iluma Prime şu şekilde çalışır: İçinde metal bir bıçak bulunan özel sızdırmaz bir çubuk tutucuya yerleştirilir ve özel bir manyetik alanla temas etmeye başlar. Elektromanyetik indüksiyon yardımıyla, bu alana yerleştirilen çubuktaki bıçak, başka hiçbir şeyi ısıtmadan hızla 350 ° C’ye kadar ısınmaya başlar. Sonuç olarak, çubuğa kapatılan tütün yalnızca içeriden ısınarak, sigara içen kişinin soluduğu aerosole nikotin ve diğer bazı maddeleri verir.

Sorular ve Cevaplar” bölümüne kadar gecikmemek için hemen şu soruyu cevaplayacağız: “Daha zararlı olan: yeni IQOS Iluma Prime ısıtma teknolojisi mi yoksa IQOS 3 DUOS’taki gibi eskisi mi? Dıştaki bıçak mı daha iyi yoksa içerideki bıçak mı?

Cevap basit – eşittirler.

Yeni teknoloji yalnızca tadı değiştirmeyi ve tütün ısıtma sisteminin kullanımını daha uygun hale getirmeyi amaçlamaktadır, çünkü ısıtma odasının ve bıçağın duvarlarında kurum ve tütün kalıntılarının birikmesi nedeniyle sürekli temizliğe gerek yoktur.

IQOS Iluma Prime için Çubuklar — TEREA Çubukları

tatlar

 

11

 

Bir paketteki çubuklar

 

20

 

Üretici

 

Philip morris

 

Lezzeti ortaya çıkarmanın ana yolu

 

indüksiyon bıçağı

 
 

Yeni IQOS Iluma Prime tütün ısıtma sistemi için eski çubuklar hiç çalışmayacaktır. Üstelik bu model serisi, şirketin rakipleri glo ve Ploom S e-sigaraları gibi kendi “benzersiz” çubuklarına sahip olacak tek modelidir. Yeni modelle uyumlu hiçbir analog yoktur.

TEREA çubukları şu şekilde tasarlanmıştır: aromalarla birlikte bir torba tütün, içine metal bir bıçak yerleştirilmiş bir çubuk kapsül içinde kapatılır. Çubuğu IQOS’a taktıktan sonra, cihazın manyetik alanı tarafından üretilen endüksiyon akımları YALNIZCA çubuğun içindeki bıçağı ısıtır ve böylece sıvıların tütün yaprağının yüzeyinden buharlaşma sürecini başlatır.terea

Basitçe ifade etmek gerekirse, IQOS TEREA için yeni çubuklar şu özelliklerle ayırt edilir:
 
 • Tamamen sızdırmaz, bu da cihazı temizlemeye gerek olmadığı anlamına gelir.

 • Her çubuğun yeni bir bıçağı vardır, bu da her çubuğun “temiz” bir tada sahip olacağı anlamına gelir.

 • Eski modellere kıyasla azaltılmış koku.

Geçmiş modellerin ısıtma kanadındaki karbon birikintileri nedeniyle çubukların tadının sürekli değiştiği bir sır değil ve kokuları genellikle “ıslak köpek” veya “pis patlamış mısır” kokusuyla karşılaştırılıyor. Artık koku o kadar keskin olmayacak ve tadı temiz ve parlak olacak.

IQOS Iluma Prime’ın artıları ve eksileri

Artıları

 1. Yenilikçi tütün aroması aktarma sistemi, yeni çubuklar;

 2. Sürekli temizlemeye gerek yok;

 3. Minimum kırılma: mekanik kapaksız kasa ve ısıtma bıçağı olmayan tutucu;

 4. Minimum hoş olmayan kokular;

 5. Tüm IQOS modellerinde olduğu gibi özelleştirme ve muhteşem tasarım;

 6. Bluetooth aracılığıyla bir cep telefonuyla iletişim ve hareketlerle “akıllı kontrol”.

Eksileri

 1. Eşsiz Çubuklar

 2. Cihazın maliyeti;

 3. Diğer üreticilerin çubuklarıyla ve normal HEETS ile uyumluluk yoktur;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web sitesinin iqos markası ile resmi hiçbir bağlantısı yoktur. Yayınlanan görsel ve yazılar temsili olarak kullanılmaktadır. This web generation is not officially affiliated with the iqos brand. Published visuals and texts are used as representations.