IQOS Iluma Prime incelemesi

iqos iluma prime renkler

Philip Morris, Eylül 2021’de tütün ısıtma sistemleri listesi yeni IQOS Iluma Prime ile yenilendi. Cihazı bir tutucu ve bir şarj kutusu olarak ayırma eğilimini takip eden Philip Morris, rakiplerini bir kez daha geride bıraktı. Artık tütün ısıtma sisteminde ısıtma bıçağı yoktur. IQOS Iluma Prime nedir? IQOS Iluma Prime, Philip Morris’in “IQOS 4” olarak adlandırılan bir […]

Heat-Not-Burn (Isıtma-Yanma yok) Teknolojisi Açıklaması

heat not burn heets teknoloji

Yanmayan ürünler tütünü yakmak yerine ısıtmak için yenilikçi teknolojiyi kullanır. Nasıl çalışırlar? Çoğu sigara 850 ° C sıcaklığa ulaşırken, ısıtılmış tütün (HEETS) sadece tütünü 350 ° C’ye kadar ısıtarak çalışır, bu da tütünün yanmasını engeller. Zaman , özel olarak tasarlanmış, tütün çubuklarını ısıtılırsa, size otantik bir tütün deneyimi yaşatan, ancak dumansız ve külsüz, nikotin içeren lezzetli bir buhar salarlar.

ABD FDA kararları: IQOS için yeni bir kilometre taşı

iqos haber banner

Temmuz 2020’de, halk sağlığını korumaktan sorumlu bir devlet kurumu olan ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), IQOS ile ilgili tarihi bir karar verdi. IQOS ve üç HeatSticks varyantının ABD’de modifiye riskli tütün ürünü (MRTP) olarak pazarlanmasına ve daha az maruz kalma iddiasıyla yetki verdi.

Isıtılmış Tütün nedir?

Isıtılmış tütün ürünleri, tütünü yakmak ve sigara gibi yakmak yerine tütünü ısıtmak için teknolojiyi kullanan elektronik cihazlardır.

Isı-Yanmaz olarak da anılır, ısıtılmış bir tütün cihazının ulaştığı sıcaklık, bir sigaranın yandığı 800⁰C’den önemli ölçüde daha düşüktür.

Yanmasını önlemek için sıcaklığı kontrol ederek duman yerine bir buhar açığa çıkar.

Sigara içilmemesi, ısıtılmış tütünün sigaradan önemli ölçüde daha düşük zararlı kimyasallara sahip olduğu anlamına gelir .

IQOS Yanmaz, Isıtır!

iqos yanmaz

Bir sigara yaktığınızda ve onu çektiğinizde, havadaki tütün ve oksijen yüksek sıcaklıkta bir reaksiyon başlatmak için birleşir. Buna yanma denir, ancak daha yaygın olarak yanma olarak bilinir. Yanma sırasında tütün aromaları ve nikotin içeren sigara dumanı oluşur (nikotin tütün yapraklarında doğal olarak bulunur).

Bu web sitesinin iqos markası ile resmi hiçbir bağlantısı yoktur. Yayınlanan görsel ve yazılar temsili olarak kullanılmaktadır. This web generation is not officially affiliated with the iqos brand. Published visuals and texts are used as representations.