ABD FDA kararları: IQOS için yeni bir kilometre taşı

iqos haber banner

Temmuz 2020’de, halk sağlığını korumaktan sorumlu bir devlet kurumu olan ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), IQOS ile ilgili tarihi bir karar verdi. IQOS ve üç HeatSticks varyantının ABD’de modifiye riskli tütün ürünü (MRTP) olarak pazarlanmasına ve daha az maruz kalma iddiasıyla yetki verdi.

IQOS, ABD FDA Değiştirilmiş Risk Tütün Ürünü başvuru sürecini tamamlayan ilk ve tek tütün ısıtma sistemidir. Tamamen IQOS’a geçmenin vücudunuzun zararlı veya potansiyel olarak zararlı kimyasallara maruziyetini azalttığı sonucuna varmıştır.

FDA’nın kararları, IQOS’ta bulunan bilimsel kanıtların birkaç yıllık incelemesinden sonra geldi.

IQOS için mevcut bilimsel kanıtların tamamını gözden geçirdikten sonra, ABD FDA şu sonuca vardı:

  • IQOS tütünü ısıtır ancak yakmaz.
  • Yanmanın olmaması, zararlı veya potansiyel olarak zararlı kimyasalların üretimini önemli ölçüde azaltır.
  • Bilimsel kanıtlar, geleneksel sigaralardan tamamen IQOS’a geçmenin, vücudunuzun zararlı veya potansiyel olarak zararlı kimyasallara maruziyetini önemli ölçüde azalttığını göstermiştir **.

FDA’nın kararları, IQOS’un sigaraya kıyasla temelde farklı bir ürün olduğunu gösteriyor. IQOS, aksi takdirde sigara içmeye devam edecek yetişkinler için daha iyi bir seçimdir. Tütün yakan sigaraların aksine IQOS onu ısıtır. Bu, sigara dumanına kıyasla zararlı veya potansiyel olarak zararlı kimyasalların üretimini önemli ölçüde azaltır.

Geçtiğimiz 10 yıl boyunca, 400’den fazla bilim insanı ve Ar-Ge uzmanından oluşan bir ekip kurduk. Bu ekiple önemli ölçüde tek bir hedefe yatırım yaptık. Sigara içmeye devam etmekten daha iyi bir seçim isteyen yetişkin sigara içenler için sigaraya bir alternatif yaratmak.

Bu nedenle yolculuğumuzda bu dönüm noktasını kutlamaktan gurur duyuyoruz. Hep birlikte kendimizi adım adım kanıtlamayı ve sözlerimizi yerine getirmeye devam etmeyi amaçlıyoruz.

Önemli bilgi: IQOS risksiz değildir. Bağımlılık yapan nikotin sağlar.

* Kaynak: Japonya ve ABD’de neredeyse gerçek dünya koşullarında yürütülen PMI 3 aylık azaltılmış maruziyet çalışmaları. Bu çalışmalar, 15 zararlı kimyasala maruziyeti ölçmüş ve sigara içmeye devam eden sigara içenlerde ölçülen seviyelerle IQOS’a geçen sigara içenlerde gözlemlenen seviyelerle karşılaştırılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu web sitesinin iqos markası ile resmi hiçbir bağlantısı yoktur. Yayınlanan görsel ve yazılar temsili olarak kullanılmaktadır. This web generation is not officially affiliated with the iqos brand. Published visuals and texts are used as representations.